Новини





Швидко летить час. Промайнула перша чверть навчального року і осінні канікули. Та вихованці творчого об'єднання «Друзі природи» чимало встигли за цей час зробити. 

Виготовили буклети за зібраними матеріалами:


Прийняли участь у Всеукраїнських конкурсах «Ліси для нащадків», «Птах року 2018», «Галерея кімнатних рослин», «Парки – легені міст і сіл» та в обласному фотоконкурсі учнівської молоді «Що для мене Україна?» і Всеукраїнському фотоконкурсі «Моя країна – Україна».



 "Їдуть на возі дівки..."

 
"Маки! Маки..."


А ще, приймали участь у майстер – класах по виготовленню оберегу  «Янгол» у школі та у музеї Т.Г.Шевченко в с. Мошни.




Екскурсія до київського «Аквапарку» на осінніх канікулах надовго запам'ятається учням.

Ми продовжуємо працювати. Наближаються новорічні свята, тож роботи у нас вдосталь.





 І от знову дзвінок покликав учнів за парти. А нас запросили на мистецьке свято "Осінь весільна" в Музеї народної архітектури та побуту України м.Київ с.Пирогово показати обряд весілля,  де ми й побували 9 вересня. 


 
 Учні побували на екскурсіях по Полтавщині, Слобожанщині, Поліссі, Буковині. Виступали перед глядачами знайомлячи їх з нашими традиціями та звичаями. Познайомилися з виступами юних та дорослих артистів з Житомирщини, Полтавщини, Чернігівщини.


 Додому повернулися пізно-ввечері стомлені але задоволені.



Літо. Як довго ми його чекали. А ще довше чекали літніх канікул, адже на канікулах скільки можна всього зробити! Тож, вихованці творчого об'єднання «Друзі природи» часу не гаяли, а побували на перших гуртуваннях БДЮТ «З Україною в серці» в с.Медведівці Чигиринського району, де прийняли участь в конкурсах, екскурсійних поїздках, познайомилися з новими друзями. Багато вражень залишилося від відвідин «Зерноленду» в с.Івківці, Мотронинського монастиря, від самої Медведівки – осердя козаччини та батьківщини Максима Залізняка. Наші вихованці зайняли треті місця в конкурсах з орієнтування та краєзнавства, перше місце по скакалці і загальне ІІІ місце у змаганнях чим дуже задоволені. Додому привезли багато вражень з цих гуртувань.



 Літній відпочинок запам'ятався всім: хтось побував на морі, хтось у родичів – в м.Києві, в Карпатах, на Волині, а хто відпочивав вдома та допомагав батькам по господарству.



 Керівник об'єднання Гаврилюк Г.Д. влітку тісно співпрацювала з музеєм Т.Г.Шевченка в с.Мошни та музеєм «Народні промисли с.Мошни». Так, в музеї Т.Г.Шевченка в с.Мошни допомагала у проведенні екскурсій та конкурсів для учнів школи глухонімих з м.Черкаси та свята "Український вінок".

А на День Села Мошни 19 серпня проводила екскурсії в музеї «Народні промисли в с.Мошни» для односельців та гостей села.





От нарешті  й прийшла до нас така довгождана весна. Все зацвіло, зазеленіло, заспівали пташки. Красива, але дуже напружена пора. Треба все встигнути посіяти, посадити, прополоти, а в школі – вже на носі кінець навчального року, конкурси , змагання, свята, екскурсії та поїздки. І скрізь треба встигнути, щоб нічого не пройшло мимо нашої уваги.

Та вихованцям творчого об’єднання  «Друзі природи» до цього на звикати. Вони встигають скрізь: це і Всеукраїнські конкурси «Зоологічна галерея»,  «В об’єктиві натураліста: раціональне природокористування»,  Всеукраїнський родинний конкурс  «Український коровай» та конкурси, змагання, свята в школі  і районі.






А 05.05.2018 року ми побували в Музеї народної архітектури та побуту України м.Київ с.Пирогово де приймали участь у Всеукраїнському ярмарку народних мистецтв і запропонували відвідувачам музею композицію «Веснянки». І пісні, і танці дуже сподобалися глядачам.








Після цього ми відвідали мальовничі куточки музею: Середнє Подніпров’я, Полтавщину і Карпати.



Діти дуже задоволені поїздкою. Привезли з собою багато вражень.
 





Вихованці творчого об'єднання "Друзі природи" цікавляться різними аспектами нашого життя. Особливо зацікавило їх використання поновлювальних джерел енергії, а це дуже актуально в наш час. Адже в нашому селі бувають часті перебої в подачі електроенергії, та й не тільки у нас. Тож учні і почали шукати чим можна замінити традиційні джерела енергії.
Вихованець об'єднання Шепіль Руслан прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності "Енергія і середовище" 2017-2018рр. і став переможцем заочного етапу цього конкурсу в номінації "Проект енергозбереження, енергоефективності або поновлювальних джерел енергії (ПДЕ)" із проектом "Використання поновлювальних джерел енергії для місцевих потреб", де звернув увагу на використання сонячної та вітрової енергії в окремій сільській садибі, її ефективному використанні та екологічній чистоті. Це економія на твердому паливі, відходи від якого не будуть потряпляти в повітря і забруднювати його. А коли повітря буде чистим, то й парниковий ефект буде меншим і клімат буде змінюватися повільніше.








Досить насичено і цікаво розпочалися новорічні свята та зимові канікули у вихованців творчого об'єднання "Друзі природи". Ми побували на Фестивалі Святого Миколая в м.Чигирині, були в його Резиденції та одержали подарунки від самого Миколая. В школі приймали участь в майстер - класах по виготовленню новорічних прикрас, а також брали активну участь в новорічних ранках та вечорах в школі та селі.
Багато вражень та гарний настрій отримали вихованці об'єднання під час екскурсійної поїздки до м.Києва на головну ялинку. Відвідали також музей братів Кличків та майстерню карамелі, ще й спробували її - смачно!
В співпраці з музеєм Т.Г.Шевченка в с.Мошни відбулося знайомство дітей з традиціями та обрядами нашого краю, навіть зазняли відеоролик.
Канікули продовжуються, тож вихованці об'єднання мають змогу прийняти участь в новорічно - різдвяних вітання жителів села.
Бажаємо всім гарно відсвяткувати, добре відпочити на канікулах, щоб з новими силами приступити до навчання. 





Вихованці творчого об'єднання "Друзі природи" з початку навчального 2017-2018 року активно взялися до роботи. Окрім занять, приймали участь у обласних етапах Всеукраїнських акцій та конкурсів: "Парад квітів біля школи", "День юного натураліста", "Ліси для нащадків", "Птах 2017 року".
А на осінніх канікулах велику радість принесла нам екскурсійна поїздка до аквапарку в м.Київ. На кілька годин повернулося літо з його теплом та розвагами. Вражень вистачить на цілу зиму.
Канікули закінчилися, а робота продовжується. Гуртківці зібрали багато матеріалів про кімнатні рослини та дідухів, взяли участь у обласних етапах Всеукраїнських конкурсів "Галерея кімнатних рослин" та "Дідух".
В даний час готуємо виставку в школі про кімнатні рослини та проводимо майстер-класи з виготовлення дідухів.






   Не зривайте первоцвіти,
   Помилуйтеся на квіти.
   Той, хто зробить з них букетик –
   Знищує життя Планети.


Первоцвіти .
Ще весна тільки на порозі, а природа вже пробуджується .
Всім нам хочеться створити весняний настрій вдома. А букетик первоцвітів служить маленьким нагадуванням весни.
Первоцвіти – це рослини, які починають квітнути ще наприкінці  зими. З першим потеплінням вони стрімко викидають свої квітконосні пагони. Ці рослини першими зустрічають весну і тішать нас своєю красою. Перше, що хочеться зробити із цим дивом природи - підійти і зірвати, щоб мати букетик первоцвітів на підвіконні чи столі.
Ні сніг, ні морози не знищать ці добре пристосовані до таких умов
рослини. Але їхні справжні вороги – це люди.
Ми не замислюємося, якої непоправної шкоди завдає природі наша примха. Ми насолоджуємося прекрасною миттю – зірвемо кілька квіточок, зберемо букетик, поставимо у вазу, а через кілька днів викинемо його на смітник. То яка з цього користь?
За короткий термін весняні квіти мають вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин. Якщо ми зриваємо первоцвіт, він уже не може утворити насіння. Наступного року ми не знайдемо цю рослину там де зірвали. Вона буде квітнути не раніше ніж через сім років. І ось так, з кожним роком,  первоцвітів стає все менше.
Проліски несміливо
Горнуться до ніг:
-         Зустрічаймо весноньку,
Вже розтанув сніг!
Стеляться конвалії
Килимом м’яким:
-         Заквітчаймо весноньку
Цвітом запашним!



Волкович Вероніка, учениця 4 класу
Тубільцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Немає коментарів:

Дописати коментар